Niebezpieczeństwo diety Dukana – czy warto spróbować?

dieta dukanaDla wielu odchudzających się, wynik diety jest najważniejszy. Ilość kilogramów jakie ubyło jest wyznacznikiem skuteczności odchudzania, powoduje radość z osiągniętego celu i szczupłej sylwetki. O tym, że dieta odchudzająca często powoduje poważne zagrożenie dla zdrowia, już się nie pamięta.

Dieta proteinowa, jak każda inna dość szybko przyczynia się do niedoborów pokarmowych. Natura nakazuje nam jeść wszystko, ale w odpowiednich ilościach, zatem eliminując z jadłospisu część produktów, doprowadzamy organizm do szybszej utraty energii, witamin czy składników mineralnych.

Dieta Dukana oparta na eliminowaniu cukrów i zastępowania ich białkami, może prowadzić do licznych problemów zdrowotnych. Charakterystycznymi objawami diety odchudzającej mogą być zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia, biegunka powodująca ryzyko odwodnienia. Nadmierna ilość białka w diecie Dukana, może w poważnym stopniu rozregulować pracę wątroby, trzustki czy nerek i powodując poważne schorzenia. Eliminacja cukrów doprowadzić może do częstych zawrotów głowy i złego samopoczucia, gdyż do prawidłowego działania mózgu niezbędna jest szybko uwalniana glukoza.

Jak widać istnieje wiele zagrożeń płynących ze stosowania diety proteinowej. Decydując się na skuteczną metodę odchudzania, należy przede wszystkim pamiętać o własnym zdrowiu i mieć na uwadze, że odchudzanie w wielu przypadkach poważnie odbija się na późniejszym zdrowiu. Nie zawsze szczupła sylwetka jest tego warta.

2 thoughts on “Niebezpieczeństwo diety Dukana – czy warto spróbować?

  1. Ja zaczelam stosowac diete Dukana no i nie powiem zaczęlam chudnąć ale zaczely sie problemy ze zdrowiem. Bole żoładka, zaparcia itp. Musiałam zrezygnowac z diety. Teraz jestem pod opieką dietetyke i waga jest coraz mniejsza. A problemów ze zdrowiem nie ma

    Odpowiedz
    • Według mnie lepszą opcją jest zdrowe odzywianie niz jakies diety. Przy zdrowym odzywianiu dostarcza sie organizmowi wszyskie niezbedne substancje no i mniejsze ryzyko efektu jo-jo;p

      Odpowiedz

Dodaj komentarz