Kąpiel odchudzająca – czy jest warta spróbowania?

kąpiel odchudzającaCzy kąpiel i odchudzanie można ze sobą skutecznie połączyć? Czy za pomocą odpowiednich kosmetyków można w czasie kąpieli poprawić wygląd swej sylwetki?
Jak się okazuje kąpiel może nie tylko pomóc w samym odchudzaniu, co w walce o ujędrnienie skóry i nadanie jej większej elastyczności. A jest to, jak wiadomo, bardzo ważne dla odchudzających się osób. Ujędrniające kosmetyki do kąpieli są zatem chętnie kupowane przez te panie, które przy każdej czynności chcą dodatkowo zadbać o swój wygląd i poprawić formę swej skóry.

Odpowiednio dobrane kosmetyki ujędrniające mogą ułatwić odchudzanie i zapobiec problemom związanym z brakiem elastyczności skóry, która jest tak ważna dla osób redukujących masę swego ciała. Ujędrniające kosmetyki zawierają zazwyczaj wyciąg z glonów lub bluszcz, niektóre zaś z ananasa lub soli morskiej. Ich głównym wrogiem jest cellulitis. Działanie kosmetyków ujędrniających polega przede wszystkim na tym, że silnie poprawiają one ukrwienie.

Sama kąpiel może wspomóc odchudzanie, jednak wiąże się do z ryzykiem wysuszenia skóry. Dlaczego? Aby kąpiel pozwoliła przyspieszyć przemianę materii, woda powinna mieć temperaturę 40 stopni. Po takiej gorącej kąpieli zalecany jest oczywiście zimny prysznic, gdyż nic tak korzystnie nie wpływa na jędrność skóry, jak zimna woda.

One thought on “Kąpiel odchudzająca – czy jest warta spróbowania?

  1. A mozecie polecic konkretne marki balsamow ujedrniajacych, ktore warto stosowac? Są takie w ogole?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz