Jak schudnąć bez efektu jo-jo?

W dzisiejszych czasach nie jest już takim dużym problem zgubić nadprogramowe kilogramy, lecz jak je zgubić na zawsze. Często zdarza się, że po schudnięciu szybko powraca się do wcześniejszej wagi, a nawet jeszcze większej. Czym jest to spowodowane? Na pewno duży wpływ na to czas trwania procesu odchudzania i ilość zgubionych kilogramów.

Im czas bycia na diecie jest krótszy, a ilość zgubionych kilogramów jest duża tym większe jest prawdopodobieństwo tego, że pojawi się efekt jo-jo. Dlatego nie jest dobrym rozwiązaniem stosowanie cudownych diet, które pozwolą na szybkie zmniejszenie wagi. Lepiej chudnąć wolniej. Jak to zrobić? Najlepsza opcja to po prostu zdrowe odżywianie i odpowiednio zbilansowana dieta. Dobrym rozwiązaniem jest pójście do dietetyka.

Specjalista udzieli fachowe pomocy i stworzy odpowiednio zbilansowaną i dobraną do uwarunkowań organizmu dietę. Jeżeli zaś nie ma możliwości skorzystania z pomocy specjalisty można samodzielnie zacząć się zdrowo odżywiać. Po pierwsze trzeba zrezygnować z wszystkich złych nawyków żywieniowych, czy słodyczy, fast foodów, produktów wysokoprzetworzonych i produktów o dużej ilości kalorii.

Warto też zacząć samodzielnie gotować, wtedy ma się pewność, z czego została zrobiona dana potrawa. Idąc do restauracji nie do końca wiadomo, z czego został przygotowany dany posiłek. Poza tym warto wprowadzić do swojej diety owoce, warzywa, produkty razowe, kasze itd. Lepiej gotować i piec potrawy, a nie smażyć. Zdrowe odżywanie to również picie dużej ilości wody mineralnej. Można też pić herbatę zieloną lub czerwoną. Oprócz diety warto też zacząć się ruszać. Można biegać, chodzić na fitness, spacerować, jeździć na rowerze, czy ćwiczyć w domu.

Możliwości jest naprawdę sporo. Poza tym można wspomagać się jakimś suplementem na odchudzanie. Nie jest jednak dobrą opcją zastąpienie zdrowego odżywania i ćwiczeń tylko suplementem. Lepiej stosować go, jako wspomagacz. Jednym z najczęściej kupowanych tego typu produktów jest ultra slim. Jest w formie tabletek. Jego głównym zadaniem jest przyśpieszenie metabolizmu, spalania tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie apetytu.

2 thoughts on “Jak schudnąć bez efektu jo-jo?

  1. A moze sie ktos wypowiedziec na temat ultra slimu? Dobry jest?

    Odpowiedz
    • Ja stosuje ultra slim w polączeniu z dietą i cwiczeniami no i jak na razie schudłam 3,3 kg wiec chyba jest nieźle. Oczywiscie nie ma co liczyc na sam ultra slim, ale jako wspomagacz juz tak;)

      Odpowiedz

Dodaj komentarz